
subota, 29. svibnja 2010.
Teslić I Ribolov Na Rijeci Usori

petak, 28. svibnja 2010.
Ušće Rijeke Usore

nedjelja, 23. svibnja 2010.
Kako Naći Mjesta Za Ribolov ( 2- Dio )

Varaličarenje je vrsta ribolova koja u zavisnosti od vrste ribe koju želimo da lovimo može da bude površinsko, dubinsko, varaličarenje u brzacima i u mirnim virovima.
Lov ribe na plovak može da bude u brzacu ili u mirnom toku rijeke ili jezera, što opet naravno zavisi od vrste ribe koju želimo da lovimo.
Dubinski ribolov isto može da bude u brzacima ili u mirnoj vodi i opet zavisi od vrste ribe koju lovimo.
Znači kao i što smo unaprijed već napomenuli mnogo je toga što treba da znamo prije odlaska u potragu za dobrim ribolovačkim mjestima.
I vremenski uslovi su veoma važni kao i godišnje doba, vremenski uslovi dali je kiša ili sunce što se opet veže za godišnje doba dali je zima ljeto proljeće ili jesen. Ako je kišno vrijeme treba da znamo kojoj ribi odgovara kiša tj nesmeta nego čak još bolje se hrani kada je kiša. Neke ribe se hrane bolje ujutru neke u podne a neke naveče i to opet sve u zavisnosti od godišnjeg doba.
Godišnje doba je za ribu i njeno uzimanje mamaca od velikog značaja naprimjer - zimi riba je u jatu u svojim zimovnicima koje treba da otkrijemo mada riba za zimovanje koristi skoro uvijek ista mijesta, proljeće riba ide u mrijest izlazi iz zimovnika i traži pogodna mijesta za mriješćenje. Ljeto riba je izašla iz mrijesta i rasprostranila se u rijeci. Jesen ribe se opet skupljaju u jata i traže zimovnike u koima će provesti hladne zimske dane. Nadam se da sam vam koliko toliko pomogao u traženju mjesta za dobar ribolov. Ribići neka se peraje vioreee...
srijeda, 19. svibnja 2010.
Kako Naći Mjesta Za Ribolov (1- Dio)

Odgovor na vaše pitanje biće malo duži tj. opširniji, zavisno od ribe koju želite da lovite te na kojoj ste rijeci ( planinska ili ravničarska) i kojom vrstom tj. tehnikom ćete loviti ribu u zavisnosti od vremenskih uslova te godišnjeg doba.
Prvo i osnovno morate upoznati ribu koju ćete navodno loviti, NPR - dalije riba površinska ili riba dna, dali je riba mirne vode ili brze vode, vreme mriješćenja ribe, dalije grabljivica ili ne. Kada dobro upoznamo ribu i njene navike već samim tim znamo dosta o traženju mjesta pogodnih za ribolov.
Drugo najvažnije u traženju mjesta pogodnih za ribolov je dali je rijeka ravničarska ili planinska, naprimjer planinska rijeka je rijeka brzaka znači brza voda riba koja živi u brzoj vodi ima drugačije navike i hranjenje i staništa što je totalno različito od mirne ravničarske vode.
Nastavak slijedi u sljedećem postu.
nedjelja, 16. svibnja 2010.
Lov mrene kotrljanjem

Za ovaj sistem nam je potrebna udica, klizajuce olovo duguljastog oblika kako bi moglo da se kotrlja po dnu, a ako nemam takvo moze i standardno jer ce se kotrljanjem formirati oble ivice + jedna mala sacmica ili stoper. Pre svega teren mora biti cist, sto znaci da se najbolje prolazi na pjeskovitom dnu, ali nije ni manje kamenito lose, mada ima dosta zapinjanja i kidanja. Prezentaciju zabacujemo nekoliko metara uzvodno od nase pozicije stajanja, a stap drzimo u rukama, olovo se kotrlja i mamac se ponasa prirodno, tacnije kotrlja se. Uspjesno se lovi na hljeb pahuljicu, glistu, crvice itd.. Olova se koriste od 10 do 50 grama zavisno od terena i brzine vode.. Najbolje je zabacivati na dijelove gdje se brza voda spaja sa mirnijom, takodje na linije od raznih prepreka u vodi koji zaustavljaju vodu jer se riba tu skriva i ocekuje prirodnu hranu.
Na slici iznad vidimo originalna olova za valjanje - kotrljanje.
Bistro.
subota, 15. svibnja 2010.
Som Mekong Slatkovodna Riba

četvrtak, 13. svibnja 2010.
Aligator Slatkovodna Riba

utorak, 11. svibnja 2010.
Proljetnji recept za boile
Metabolizam lukavog saranovog organizma zavisi od niza faktora, a doba godine je jedan od veoma vaznih! Upravo zbog toga moramo pripaziti pri sastavu nasih boila jer svako doba ima odredjene sastave, bas sad u proljece saran ne zeli tesku mesnu, krvnu itd.. hranu. U proljece se najvise odaziva na lakse kombinacije zitarica i blagih aroma, a kad tome dodamo razne aditive dobijamo 100% ucinkovit mamac kako za primamu-krmu, tako i za pecanje. Saran je saran zivio on u bari, na rijecu, u australiji ili u Bosni.. Svi znamo da su nase vode pretrpane kukuruzom, a sarani veoma dobro znaju da je on rizican pa ga izbjegavaju, a dok se on nakani probati kukuruz, druga sitnija riba ga pomete, tako mi ostajemo bez naseg cilja. Sustina boile je bas to sto nama treba, tj. da odbijemo sitnu ribu, a dobijemo naseg kapitalca koji ce u slast da jede pravilno izradjene boile. Kupovne boile imaju dosta konzervansa, a kako on nije dobar za ljude, takodje ga i sarani izbjegavaju. Takodje cijena kupovnih kvalitetnijih bola je visoka, za samo jedan kilogram kvalitetne boile tj. njene cijene u kucnoj radinosti mozemo napraviti preko 3 kg. koja ce biti 100% svjeza i jako privlacna za ovog lukavog dripca. Nikada nemojte trpati u sastav sve sto vam dodje pod ruku, sitnice su jako bitne da bi dobili kompaktnu smjesu jer ista kasnije dosta znaci prilikom oblikovanja, a i boravka pod vodom, tj. njenog raspadanja i zadrzavanja hranjivih sastojaka sto saran jako cijeni. Mekanu boilu saran lako razbije, a prijeti i opasnost od sitnije ribe da ih rasturi, najbolja je koja se skroz lagano otapa, ali ipak po nekoliko sati zadrzava svoj oblik. Sa vama cu podijeliti jedan od mojih provjerenih proljetnih recepata, koji na izgled mirise na jako jednostavan, ali vjerujte mnogo ucinkovit i isproban.
Sastav:
20% Jajcanog biskvita
20% Sojinog brasna
20% Kukuruznog brasna
20% Krupno mljevene psenice
5% Mljevene hrane za kanarince
10% Robin red
5% Protein koncentrata
10 jaja po 1 kg. praskaste smjese.
U ovaj recept mozete dodavati jos secer, so itd..
Dodatni aditivi su dobrodosli ali u jako maloj kolicini jer pretjerivanjem dobijamo kontra efekat. Korektori okusa, pojacivaci gladi, stimulatori probave su opcionalni, tj. po zelji. Aromu boile takodje dodajemo u jako maloj kolicini. Sa amino kiselinama pazljivo, svi ovi aditivi i nisu toliko potrebni, ali dosta znace ako ih ispravno dodajemo u sastav, bolje ih ne koristiti ako nismo upoznati sa mjerama. O njima cu neki drugi put..
Na slici gore se vide moji praskasti sastojci koje sam spremio za izradu boili.
Tijesto mijesimo dok ne dobijemo kompaktnu masu koja se ne lijepi, zatim rukama ili rolerom oblikujemo boile i ubacujemo u kipucu vodu. Kuvamo ih dok ne isplivaju na povrsinu (p.s ovo vazi samo za proljetnje boile).
Nakon toga ih susimo 24h, i gotovo, spremne su za lansiranje.
Na slici gore vidimo gotove boile.
Boju mozemo mijenjati koriscenjem boje za prehrambene proizvode, ali to i nije tako presudno..
Ovaj recept se pokazao odlicnim pre neki dan:
Na slici gore sam ja i fantasticni proljetnji saran.
Bistro.
Autor: Ostojic Boris
ponedjeljak, 10. svibnja 2010.
Plavi Kit Najveće Stvorenje Ikad Na Zemlji

subota, 8. svibnja 2010.
Poslije Kita Naj Veća Riba Na Svijetu Ajkula (Basking Shark) Morske Nemani

srijeda, 5. svibnja 2010.
Grdobina (Angler fish) Riba Čudne Vrste


ponedjeljak, 3. svibnja 2010.
Fangtooth ili Ogre Riba Đavo iz Mora

